Sri Lanka'da hayatını kaybedenlerin Türklerin kimlikleri belli oldu

Sri Lanka'da kilise ve otelleri hedef alan sekiz patlamada en az 207 kişi hayatını kaybetti, 450'den fazla kişi yaralandı. Sri Lanka'daki saldırılarda hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının isimleri de ortaya çıktı.

EN AZ 207 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Sri Lanka polisi, başkent Colombo, Negombo ve Batticaloa kentlerindeki 3 otel ve 3 kiliseyi hedef alan saldırıların ardından başkent Colombo yakınlarında bulunan Dehiwela kentindeki hayvanat bahçesi yakınındaki bir oteli hedef alan yeni bir patlamanın daha meydana geldiğini duyurdu. Yeni saldırı sebebiyle ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti. Yedinci patlamanın ardından başkent Colombo'da bir oteli hedef alan yeni bir patlamanın daha meydana geldiği belirtildi. Kilise ve otelleri hedef alan saldırılarda ölü sayısı 207'ye yükseldi.

sri-lanka-daki-teror-saldirisinda-hayatini-11973204_6082_m.jpgİSİMLERİ AÇIKLANDI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sri Lanka'daki saldırılarda hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının isimlerini paylaştı. Terör saldırılarında iki Türk vatandaşının hayatını kaybettiği, yaşananı yitiren Türk vatandaşlarının isimlerinin Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş olduğu açıklandı. Terör saldırılarıyla bağlantılı olarak 7 şüpheli gözaltına alındı.


sri-lanka-daki-teror-saldirisinda-hayatini-11973204_2826_m.jpg

- Tanış Gazetesi, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.tanisgazetesi.com.tr/dunya/2475982/sri-lankada-hayatini-kaybedenlerin-turklerin-kimlikleri-belli-oldu