Pursaklardan kısa kısa

Sorumluluk makamında olan bizler, her zaman yaptığımız çalışmaları şeffaf bir şekilde, ilk ağızdan değerli hemşerilerimize duyuruyoruz.

Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan Ayı’nın bereketini her yerde hissettik. Güzel bir iklimde yaşadık. Ancak bu güzel iklimi bozmak isteyen iç ve dış mihraklar yine boş durmuyor. İslam ülkelerinde, cennet vatanımızda fitne çıkartarak, terör eylemleri yaparak huzurumuzu bozuyorlar. Oysa bilmiyorlar ki Allah (cc) yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de “…Fitne de adam öldürmekten daha büyük bir günahtır…” diyerek uyarıyor. Tabii başka ayetlerde de “… Gözleri var fakat onlarla görmezler; kulakları var fakat onlarla işitmezler…” buyuruyor. Evet, İslam ülkelerini, cennet vatanımızı, kardeşliğimizi zedelemek isteyen, bu aziz milletin arasına nifak tohumu ekmek isteyenler tarih boyunca başarılı olamadı, bundan sonra da başarılı olmayacaktır. Bu uğurda şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Bizler Pursakları tebessüm ettirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Sizlerin teveccühü ve duası ile çalışma azmimiz artıyor. Daha dün denecek kadar kısa bir süre önce belde olan Pursaklarımızı el ele vererek Ankara’nın en gözde ilçesi haline getirdik. Bulunduğumuz coğrafi konumun verdiği sorumluluğun bilinci ile yaptığımız çalışmalarla hem siz kıymetli hemşerilerimize hem de Başkentimize yakışır ilçe inşa ediyoruz. Bu inşa sürecinde şehri imar ederken insanı ihmal etmemeye özen gösteriyoruz. Nüfusumuz her geçen gün artıyor. Nüfusumuzun artması ihtiyaçlarımızın da artması demektir. Bu ihtiyaçları karşılamak için elimizden gelen bütün imkânları seferber ediyoruz.

Şöyle kısaca iki ay içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalara baktığımızda Fen İşleri Müdürlüğümüz ile Temizlik İşleri Müdürlüğümüz alt yapı çalışmalarına, yeşil alan çalışmalarına titiz bir şekilde devam etti. İlçemizin alt yapısında her geçen gün ihtiyaçlar doğrultusunda yeni çalışmalara imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi, Fatih Mahallemizdeki Nezaket Okulumuzu, Ankara Kedisini Koruma Yaşatma ve Tanıtma Merkezimizi tamamladık.

Sosyal ve kültürel alanda da özgün projeler üretmeyi, geleneksel hale getirdiğimiz çalışmalarımızı daha da geliştirerek devam ettiriyoruz. Bunlardan bir tanesi olan Bahar Şenliklerimizi geniş bir katılımla yapıp, başımızın tacı olan ihtiyarlarımızı ikinci bahara yürütüp, Umre, Kızılcahamam ve Çanakkale gezileri ile ödüllendirdik. Ata sporumuz olan Yağlı Pehlivan Güreşlerimizin 4’üncüsünü yapıp ata sporumuzu ilçemizde yaşatmaya devam ettik.

Türkiye – Azerbaycan ilişkilerine katkı sunmak üzere Uluslararası Sempozyum düzenledik. Gerek ulusal gerekse uluslararası basında hem ülkemizi hem de ilçemizi en iyi şekilde temsil etmiş olduk. Yine Azerbaycanlı âşıkları ilçemizde misafir edip, iki devlet tek millet olan ülkelerimizin dostluğunu, ozanların dilinden bir kez daha haykırdık.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüz ile birlikte düzenlediğimiz kitap okuma yarışmasının finalini yapıp 22 bin kişiye 220 bin kitap okuttuk.

Türkiye’nin ilk ve tek projesi olan Nezaket Okullarımızda geleceğin hanımefendisi ve beyefendilerini yetiştirip, 600 öğrencimizin daha mezuniyetini gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediyemiz tarafından sünnet edilen çocuklarımızı evlerinde ziyaret edip belediyemizin hediyesi olan bisikletleri ulaştırıyoruz. Yine Hoş Geldin Küçük Hemşerim ziyaretlerimizle yeni doğan bebeklerimize hediyelerini ulaştırmaya devam ediyoruz.

İftar programlarımızla, Şehit Salim Akgül Parkımızdaki Geleneksel Ramazan Etkinliklerimizle hemşerilerimizle daha fazla bir araya gelmeyi, birlikte tebessüm etmeyi sürdürdük. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin.

- Tanış Gazetesi, tarafından kaleme alındı
https://www.tanisgazetesi.com.tr/makale/1271855/{author}/pursaklardan-kisa-kisa