Murat Kandazoğlu Ankara sporunu TANIŞ TV’ye anlattı

Ankara Amatör Spor kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu Tanış TV’ye amatör spor kulüplerini ve Ankara sporunu anlattı.

Video için play'e tıklayın

Kazdazoğlu verdiği röportajda amatör spor kulüplerinin birer eğitim yuvası olduğunu ifade ederek Tanış TV’ye amatör spor kulüplerini ve Ankara sporun durumunu anlattı.

Federasyon olarak bünyenizde kaç spor kulübü var?

Bize bağlı olarak şu anda 245’e yakın üye spor kulübümüz var. Bunların birçoğu amatör futbolu barındıran kulüpler. Bunların içinde sadece amatör futbol kulüpleri değil bütün branşları içerisinde basketboldan, voleybola tutun da engelli, zihinsel engelli ve masa tenisine kadar tüm branşları bünyemiz de mevcut.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİ ASLINDA EĞİTİM KURUMLARI

Ankara’da spor kulüplerinin son durumu nedir?

Ankara’nın başkent olmasının bir takım zorlukları var. Çalışmalarımızın neticesinde şartlar daha iyiye doğru gidiyor. Ancak istediğimiz seviyeye gelmiş durumda değil. Çünkü amatör spor kulüpleri aslında birer eğitim kurumlarıdır. Eğitim kurumlarına çok önem verilmesi ve çok katkı sunulması lazım. Buradaki çocuklarımızı spor alanlarında bir araya getirerek onların dostluk, birlik, beraberlik ve kardeşliğini yeniden tesis etmemiz gelecek adına daha güzel işler yapılması için güzel mesajlar ve imkânlar oluşturmak adına hepimize çok büyük görevler düşüyor. Burada tabii yerel yönetimlere özellikle çok büyük görevler düşüyor. İnşallah bunu hep beraber birlikte başaracağız.

YETERLİ ALANIMIZ YOK

Başkentimiz Ankara da amatör spor kulüplerinin çalışması için yeterli alan var mı? Çalışma imkânını bulabiliyorlar mı?

Çalışma deyince tesisleri ele almamız gerekiyor. Bu bağlamda yeterli alan bulunduğunu söylememiz mümkün değil. Haftada sadece amatör futbolda toplamda altı yedi tane sahada oynayarak müsabaka yapmaya çalışıyoruz. Bunları yetiştirmek için sabah saat 9’da maç oynatmaya başlıyoruz ve akşam saat 7-8’e kadar bu maçlar devam ediyor. Bunun bir an önce çözüme kavuşabilmesi için de belediye başkanlarımızla yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Onlarında bu konuda büyük bir gayretleri var. Bu noktada önemli çalışmaları sanırım önümüzdeki günlerde tesis noktasında Ankara da ciddi adımlar atılmaya başlayacaktır. Bu da belki çalışma noktasında sadece futbol değil futbol dışında bütün branşlarımızın yaşamış olduğu sorunları ortadan kaldıracaktır.

ANKARA SPORUN DA BAŞKENTİ OLACAK

19 Mayıs Stadyumu yıkılması gündemde yerini koruyor. 19 Mayıs Stadyum Kompleksi’nin yıkılması durumunda amatör klüpler nereye taşınır?

Burada yaklaşık 7 bin – 8 bin sporcu spor yapmakta ve 70 - 80 tane spor kulübü burada barınmakta. Buraya kazma vurursak Ankara’daki sporu bir anlamda durdurmuş olacağız. Onun için öncelikle ikame alanın yapılmasını oranın faaliyete geçtikten sonra bu alana geçilmesi noktasında ilgililere söylediğimizde sağ olsunlar bize son derece olumlu yaklaştılar ve öncelikle ikame alanının yapılıp sonrasında buranın yapılacağı müjdesini verdiler. Ankara’da yeterli alan var mı sorusunun bir anlamda cevabı da buruda saklı. Hayata geçirildiği takdirde Ankara’da spor tesisi anlamında çalışma alanlarının yetersizliği anlamında sorun ortadan kalkacaktır. Ankara Türkiye ’nin başkenti ve sporun da başkenti olması bağlamında çok ciddi bir adım atmış olacaktır.

23 Kasım 2016 -


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Tanış Gazetesi, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (312) 327 27 00
Reklam bilgi

Anket Günün MVP'si kim olur ?