GÜÇLÜ YATIRIMLARLA KEÇİÖREN ÇOK DAHA İDDİALI

Keçiören, Altındağ'dan ayrılıp kendi kanatlarıyla uçmaya başladığından bu yana 33 yıl geçmiş. İlçemiz bugün Ankara'nın ve Türkiye'nin 2. büyük metropol ilçesi... Keçiören'in marka değerini artırmak için öncü, örnek, güçlü ve mutlu bir Keçiören için hizmet yarışımızı sürdürüyor, birbirinden iddialı yatırımları Keçiörenli ile buluşturuyoruz. Göreve geldiğimiz 2009 yılında belediyenin tüm imkanları kent girişine harcanmıştı. Biz ise tüm Keçiören’i bir bütün olarak ele aldık ve yatırımlarımızı ilçenin geneline yaydık. Bu da Keçiören’in tamamında topyekun bir kalkınma getirdi. Tek mahallenin değil tüm Keçiören’in belediyesi olduk.

Keçiören gerek tarihi gerek sosyal ve kültürel dokusu gerek lokasyonu gerekse doğası ile önemli bir ilçe...  Tarihi misyonu olan bir ilçe... Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Savaşını Karargahtepe'den yönetmiş ve  savaşın kaderi bir anlamda Keçiören'de alınan önemli kararlarla belirlenmiş.

TARİHİNİ KORUYORUZ

Keçiören bağ evleri, sayfiye yerleri ile de daima gözde olmuş, birçok önemli isim ilçemizde ikamet etmiş. Bizler de Keçiören'in doğasını koruyarak, insanı doğaya yaklaştırmak için yeşil alan miktarını artırıp, tarihi bağ evlerimizin restorasyonunu yaparak Keçiören'in tarihi özelliklerini yaşatmaya devam ediyoruz. Belediyemize ait Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tarihi eser olarak tescili yapılan 9 adet bina bulunuyor.  Bu binalardan üç tanesinin mülkiyeti kamulaştırma sonucu aldık ve restorasyonlarını tamamladık. Altı tanesinin de kamulaştırma işlemleri başlatıldı.

Kişi başına düşen yeşil alan miktarını 5,82m²'ye çıkardık, inşallah önümüzdeki süreçte 10 m²ye çıkaracağız.  Ayrıca Büyükşehir Belediyemizin yaptığı Yavuz Sultan Selim Bulvarı ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız tarafından yapılan Keçiören Metrosu ile Keçiören'in ulaşım sorunu büyük ölçüde çözüldü.

Metro ağları devam ediyor, inşallah 2018'de doğrudan Kızılay'a ve Çubuk hattı üzerinden de havaalanına metro bağlantımız olacak. Nüfusu 1 milyona dayanmış ilçemiz kabına sığmıyor. Ovakent Projemizle İmarı tamamlanan, altyapısı, ulaşım planı, çevre düzenlemesi en ince ayrıntısına kadar planlanan Ovacık'ta inşaatlar başladı.

YEPYENİ BİR YERLEŞİM BÖLGESİ; OVAKENT

10 yıl içinde 130 binlik bir nüfusa sahip olmasını beklediğimiz ve artık "Ovakent" adıyla bilinen bölge, konut projelerinin yanı sıra iş merkezlerinin de yeni adresi olacak.

Ovakent;  sağlık, eğitim, hizmet sektörüne dönük yatırımlarla da adeta şaha kalkacak. Gayrimenkul yatırımcıları için Keçiören gözde... TÜİK verilerine göre 2015 yılında Türkiye'de en fazla konut satışı yapılan ikinci ilçe Keçiören oldu. Hem  gayrimenkul yatırımı hem de  Ankara'da insanların yaşamak için Keçiören'i tercih etmesi bizleri oldukça sevindiriyor. Çünkü bir belediyenin en önemli görevlerinden birisi yaptığı çalışmalarla bölgesini kalkındırmak, değerli hale getirmektir. Keçiören'in giderek tercihlerde ilk sıraya yerleşmesi şehircilik anlayışımızın doğru olduğunun da göstergesi..

KEÇİÖREN VİZYON PROJESİ: GÜMÜŞDERE IHLAMUR VADİSİ

Ayrıca yapımı devam eden  ve 2017'de hizmete açacağımız Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projemizle de Keçiören'i hem turizmde öne çıkaracak hem de "Gümüşdere durmaz akar" marşını yeniden hatırlatacağız.  5 etaptan oluşan projemiz Çubuk Çayı’nın Kamil Ocak Mahallesi Fruko yanından başlayarak Kalaba Mahallesi girişindeki Atatürk Botanik Parkı’nın bitimine kadar olan toplamda 3 bin 100 metrelik alanı kapsıyor. Ankara'nın sembolü olmaya aday projemiz bittiğinde ıhlamur kokuları  arasında gondol sefaları yapılabilecek.

Ayrıca Keçiören, en büyük spor salonuna da 2017'de kavuşacak. 15 bin metrekarelik alana inşa edilen Taha Akgül Spor Salonumuz profesyonel sporcular yetiştirecek.

Bütün bunlarla beraber Keçiören 15 Temmuz'da da diğer ilçelerden daha farklı bir rol üstlenerek hiçbir kritik kurum olmamasına karşın Türkiye'nin en çok şehit veren ve en çok gazisi olan ilçe unvanına sahip oldu. Bu, Keçiören'in vatanseverlik duygularıyla milli iradesine sahip çıkmasının da göstergesi... 27 şehit, 236 gazimiz var.

KEÇİÖREN KÜÇÜK BİR ANADOLU

Milli ve manevi değerlere bağlılığı, komşuluk kültürüne sahip çıkması, dayanışma ve kardeşlik hukukunu koruması, paylaşmanın, hoşgörünün timsali olmasıyla da Keçiören adeta Anadolu'nun küçük bir minyatürü...

Bizler de Anadolumuzun değerlerini korumaya çalışıyor, çeşitlilik arz eden demografik yapı içerisinde sivil toplum kuruluşlarımız ve hemşehri derneklerimizle de zaman zaman istişarelerde bulunuyoruz.

Keçiören'in gelişmesi, değişmesi, güçlenmesi için Keçiörenli en güzeline layık anlayışıyla sürdürdüğümüz çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Ak - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 327 27 00
Reklam bilgi

Anket Günün MVP'si kim olur ?