ÇUBUK CAZİBE MERKEZİ OLMAYA ADAY

Geçmiş dönemlerde tasarruf edilmemesinden dolayı belediyeye çok büyük yükler gelmişti. Bu nedenle yerel seçimlerde vatandaşlarımıza tasarruf vaadinde bulunduk. Biz lüzumsuz her türlü harcamayı kestik. Allah’ın izniyle bu sorunu geçtiğimizi iki yıl içerisinde çözdük. Artık alım satım yapılırken, projelere mali destek sağlanması aşamasında daha rahat durumdayız. Borç yükü altındaki belediyeyi, kasasında parası olan belediye durumuna getirdik.

Bütün hizmetin nesnesi insandır. İnsana yapılan yatırım önemlidir. Biz burada insanlara ve gelecek nesli oluşturacak olan çocuklarımızı ön palanda tutuyoruz. Onlarla alakalı çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor.

-Doğal Güzellikleri Koruyoruz

Çubuğun doğal güzellilerini bozmayacağız sözümüz üzerine çalışmalarımızı, bu yönde yoğunlaştırdık. Vatandaşlarımıza sözümüz var. Çevreyi koruyacağız. Kesinlikle Çubuğu sanayi atıklarıyla kirlenmeye ve betonla kaplanmasına izin vermeyeceğiz. Şuana kadarda sözümüz tuttuk. Çubuğun özelikle ovasını yaylasını temiz tutma doğal bırakma ve korumak için hassasiyetimiz devam ediyor. Çubuk büyüyecek, gelişecek ama doğal güzelliklerini kaybetmeyecek.

-Tarihi Yapılara Sahip Çıkıyoruz

Çubuk’ta bulunan tarihi konakların ve tarihi yapıların restorasyonuna başladık. Bu noktada 2 konağın restorasyonu tamamlanırken, yeni konakları restorasyonu için ise çalışmalara başladık.

Çubuk’un çehresini değiştiren yatırımlar yatık ve yapmaya da devam edeceğiz. Çubuk Çayı kenarında yaklaşık 6 kilometrelik bir alanda park, piknik alanları, yeşil alan yapmak için çalışmalara başladık.

-Çubukabat Parkı Projesi Hazır

Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivallerinin de yapılacağı proje alanı, doğal bitkisi örtüsü ve yapısı korunarak hazırlandı. Proje alanı içerisinde giriş meydanları, giriş takı, açık hava sergi panoları, su gösteri alanları, çiçek gösteri alanları, festival satış üniteleri, ilçemize özgü tıbbi endemik aromatik bitki parselleri, futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, çocuk oyun alanları, adrenalin parkları, koşu yolu, bin 135 metre uzunluğunda bisiklet yolu, spor öncesi ve sonrası kullanım amacıyla sosyal alanlar, konser alanı, amfi, çay kenarı oturma alanları, gözlem kulesi, kafeler, sergi salonları, etkinlik otağı, mangala oyun alanı ve 152 araçlık otopark yer almaktadır.

-Çubuk; Tarım, Hayvancılık, Turizim Bölgesidir

Çubuk, 2023 yılına kadar geçen planlarda tarım, hayvancılık ve turizm bölgesi olarak geçmektedir. Bizde bu nedenle Çubuk’ta yatırımları bu 3 alana yönlendiriyoruz.  Çubuk’un bundan sonraki gidişatında biz turizm ve turizme ait yatırımlar olduğunu düşünüyoruz. Jeotermal kaynaklarımız var. Yeni sondaj çalışmaları başlattı. Havaalanına yakın olduğu için Çubuk, yatırımcılar tarafından tercih ediliyor. Küçükbaş hayvancılıkla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Hayvancılık organize sanayimizin alt yapısı bitti. Kısa bir süre içerisinde teslim alacağız.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Tuncay Acehan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 327 27 00
Reklam bilgi

Anket Günün MVP'si kim olur ?