ELMADAĞ GELİŞİYOR

Devletimizin verdiği bütün imkânları değerlendirerek ve Ankara Büyükşehir Belediyemizin destekleri ile Rabbim bizlere İlçemize büyük yatırımlar yapmayı nasip etti.

KAYALAR ANFİ TİYATROYA DÖNÜŞTÜ

Atık suları arıtmak üzere ileri teknoloji ile Arıtma tesisleri yapımı tamamlandı. Çevre kirliliği ve tehlike arz eden, taş kütlelerini toplatarak değerlendirdik, 1.500 kişilik oturma kapasiteli; halkın sosyal aktivitelerde bulunabileceği, konserler dinleyebileceği,  amfi tiyatro alanını kazandırdık. Belediyemiz bünyesinde ücretsiz olarak kurslar açtık. Kent orkestrası, bando takımı, seğmen ekibi, tiyatro, halk oyunları, tezhip, ebru sanatı kursları, spor alanında yaz spor okulları, badminton, futbol, step aerobik gibi sosyal etkinlikleri içeren kurslarda veriyoruz. Halkımızın sağlığı bizim için önemlidir. Belediyemizce imar plan revizyonları yapılan, 75 yatak kapasiteli olan hastanemiz, Başbakanlık Toplu Konut İdaresince ihalesi yapılıp, haklımıza hizmet vermeye başladı.

Ayrıca sokak hayvanlarına yönelik; bakımı ve tedavisinin yapılması için Yeşildere mahallemizde modern rehabilitasyon merkezimizi hizmete açtık.

HEPİMİZİN GÖREVİ

Beş katlı, 78 odalı yaklaşık 156 kişilik huzurevi tamamlanmış ve hizmete açıldı. Yaşlılarımız, tecrübeleri ve zaman içerisindeki tanıklık ettikleri değerler ile genç kuşaklara ışık tutan hazinelerimizdir. Yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek hepimizin görevidir. Devletimizin destekleri ile İlçemizde bu sosyal ihtiyacı karşılayacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Mülkiyeti Belediyemize ait olan, A.B.B.’yle Koordineli bir şekilde çalışmaların tamamlanmasına müteakip itfaiye binasının tamamlanarak halkın hizmetine sunduk.

EN BÜYÜK KAPASİTELİ YERALTI BARAJI

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Elmadağ’da yapılan barajımız 2,5 milyon metreküp su tutma rezervine sahip ve Türkiye’nin içme suyu temini amaçlı en büyük kapasiteli yeraltı barajı. ASKİ’nin kendi imkânlarıyla yaptığı bu baraj, Kargalı Deresi’nden gelen suyu depoluyor.

KEMALPAŞA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Kemalpaşa Alışveriş Merkezi Elmadağ Belediyesi tarafından ihale edilerek yapımı tamamlandı.

12 Adet 3+1 konut, 8 adet 1+1 ofis ve 26 adet işyerinden oluşan altı katlı alışveriş merkezinin içerisinde, 1017 m2’lik Yaşam merkezi, hamam, fitness, dinlenme odası, sauna, oyun salonları, kapalı ve açık otoparkları mevcut. Beledimiz tarafından,2 kattan oluşan Yeşildere Kültür Merkezi tamamlayarak. Halkımızın kültürel etkinliklerini yapabilmesi için hizmetine sunmuş bulunuyoruz.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Elmadağ Belediye Başkanlığımızca yürütülmekte olan Elmadağ Kentsel Gelişim ve Dönüşüm projemizin Tanıtım Kontrollük binası tamamlanmış olup,1.Etabına ilişkin tüm projeler ve kamulaştırmalar tamamlanmış olup, inşaat ihale işlemlerine başlandı. A.B.B tarafından yapımı tamamlanan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kültür ve Sanat Merkezi projemizin, Ankara Metropol İlçe konumunda olan İlçemizin kent kimliğine olumlu katkı sağlayacağına inanıyor, halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

POLİS KARAKOLU

Belediyemiz ve Emniyet Genel Müdürlüğümüz arasında imzalanan protokol sonucunda, 850 metrekare kapalı alanı olan Hasanoğlan Polis Merkezi Amirliği yapımı tamamlanarak hizmete açıldı. Bölgemizde istihdam alanları açmak ve halkımızın sosyal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 3.000 metrekare inşaat alanında, 17 adet ticari birimi içeren, meydan süs havuzu, güneş enerjili aydınlatmaları, otoparkı ile Elmadağ Seğmenler Kent Meydanımız hizmete açıldı. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.

ŞEHİTLER ANITI

Ülkemizin her köşesinde şehitlerimiz, bizler huzurlu yaşayalım diye o görevin içinde hayatlarını da feda ediyorlar. Bu tabi çok olağanüstü bir fedakârlık. Onlara minnet duyuyoruz. 18.000 dönüm alan üzerine Şehitler Anıtı yaptık. Sembolik manada onlara verdiğimiz değeri bir kez daha burada ifade etmeye gayret ediyoruz. Küçük Sanayi Sitesi Projesi tamamlandı. Kent içinde dağınık yerleşmiş, elverişsiz çalışma koşulları altında çalışan Küçük sanayici esnaf kardeşlerimiz tek bir çatı altında toplayarak çalışma koşullarını iyileştirerek, istihdamı arttırmayı amaçladık ve yeni sanayi sitemizi inşaatını hızla tamamladık. Bütün Bu hizmetleri, yaptıklarımızı anlatırken reklam için değil, hepsinde tek bir hedef var. İlçemizin ihtiyaçlarını gidermek bunu da yaparken Elmadağ’ımızı daha modern ve daha yaşanılabilir bir İlçe haline getirerek Halkımızın rahatı ve huzurunu sağlamaktır. Onlar mutluysa biz mutluyuz. İşte bütün meselemiz bu. Saygı ve sevgilerimle…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Gazi Şahin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ankara Markaları

Tanış Gazetesi, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (312) 327 27 00
Reklam bilgi

Anket Günün MVP'si kim olur ?