Enerji Bakanlığı 20 personel alımı yapacak! İşte başvuru tarihi ve şartları...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 20 uzman yardımcısı istihdam etmek amacıyla ilan yayınladı. Bakanlığın Ankara'daki merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere işe alınacak olan personel için düzenlenecek sınava ait detaylar da ilanda yer aldı. Peki Enerji Bakanlığı uzman yardımcısı olmak için başvuru şartları neler, sınav tarihi ne zaman?

Büyütmek için resme tıklayın
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcısı almak için ilan yayınlandı. Toplamda 20 kişinin işe alınacağı sınav ile ilgili detaylar ilanda belirtildi. Kamuda çalışma şansı yakalamak isteyen adayların sınava başvurmak için neler yapması gerektiği ve diğer tüm detaylar haberimizde...
SINAV BAŞVURU ŞARTLARI
 
ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 2017 ve 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında tabloda belirtilen puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış olmak,
 
- En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, tabloda belirtilen bölümlerini veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen 4 yıllık fakültelerin birinden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak,
 
- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen genel şartlara sahip olmak,
 
- Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1984 ve bu tarihten sonra doğmuş olanlar),
 
- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak,
 
- Görevini devamlı olarak yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı olmamak,
 
- Süresi içinde başvurmuş bulunmak.
 
SINAV BAŞVURULARI NE ZAMAN?
 
Başvurular, 21/01/2019 tarihinde başlayıp 01/02/2019 tarihinde saat 16.00'da sona erecektir.
 
Adayların,
 
a) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın "www.enerji.gov.tr" internet adresinde yer alan başvuru formu,
 
b) KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,
 
c) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (Belgenin aslı ile başvuruda bulunulması halinde Bakanlıkça bir örneği tasdik edilerek aslı iade edilecektir.) (eğitimini yurt dışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği),
 
d) İki adet vesikalık fotoğraf,
 
e) Adayın özgeçmişi (Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın "www.enerji.gov.tr" internet adresinde yer alan örneğe uygun olarak düzenlenecektir.)
 
İle birlikte şahsen veya posta yoluyla ETKB Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.
 
- Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular ile eksik belge içeren ya da imzasız başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır.
 
SINAV TARİHİ NE ZAMAN, SINAV YERİ NERESİ?
 
- Giriş sınavı, 25 Şubat - 08 Mart 2019 tarihleri arasında Nasuh Akar Mahallesi Türk Ocağı Caddesi No:2 Bahçelievler/Çankaya/ ANKARA adresinde yer alan Bakanlığımız merkez binası 1. Kat A Blok Personel Dairesi Başkanlığında yapılacaktır.
 
- Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın "www.enerji.gov.tr" internet adresinde yayınlanacaktır.
 
SINAV ŞEKLİ, KONULARI VE DEĞERLENDİRME
 
- Giriş sınavı sözlü olarak yapılacaktır.
 
- Sözlü sınav adayların;
 
a- Adayların mesleki konulara dair bilgi düzeyleri ile Bakanlığın görev alanına ilişkin; 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu, 4646 sayılı Doğalgaz Piyasası Kanunu (Elektrik Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılması Ve Doğal Gaz Piyasası Hakkında Kanun), 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu, 5307 sayılı Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Kanunu ve Elektrik Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ve bunlarla ilgili diğer ikincil mevzuat, b- Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, c- Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, ç- Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, d- Genel yetenek ve genel kültürü, e- Bilimsel, teknolojik ve güncel gelişmelere açıklığı,
 
yönlerinden (a) bendi için elli puan, (b) ila (e) bentlerinde yazılı özelliklerin her biri için onar puan üzerinden değerlendirilerek, ayrı ayrı puan verilmek suretiyle gerçekleştirilir.
 
Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, kurul başkan ve üyelerinin yüz tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az yetmiş olması şarttır.
 
SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI
 
- Sınav kurulu, nihai başarı sıralamasını ilan edilen kontenjanlar çerçevesinde mezuniyet alanlarına göre ayrı ayrı yapar.
 
- Başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilanda belirtilen kadro sayısı kadar asil aday belirlenir. Alınacak uzman yardımcısı kadro sayısının yarısını geçmemek kaydıyla yedek liste belirlenir.
 
- Sınav sonucunda, ilan edilen kontenjanda belirtilen sayıda başarılı aday bulunmadığı takdirde başarılı aday sayısı kadar aday alınabilir veya yukarıda belirtilen fakülte veya bölümlere ilişkin kontenjan sayıları arasında değişiklik yapılabilir.
 
- Yedek listede yer alan adayların hakları müteakip sınav tarihine kadar (en geç iki yıl) geçerli olup daha sonraki sınavlar için müktesep hak veya herhangi bir öncelik teşkil etmez.
 
- Giriş sınavından 70 ve üzerinde puan almış olmak, asil ve yedek listedeki sıralamaya giremeyen adaylar için müktesep hak teşkil etmez.
 
- Giriş sınavında başarılı olan adayların ad ve soyadları ile aday numaralarının yer aldığı asil ve yedek listeler Bakanlığın merkez hizmet binasının ilan tahtası ve "http://www.enerji.gov.tr" internet adresinde duyurulacaktır.

11 Ocak 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 327 27 00
Reklam bilgi

Anket Günün MVP'si kim olur ?