TÜSİAV 'en verimlileri' ödüllendirdi

2018 Yılı Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Verimlilik Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Büyütmek için resme tıklayın

TÜSİAV’ın geleneksel verimlilik ödülleri töreni Ankara Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanı Kutlu Tamay, “Başarının ödüllendirilmesi gerekiyor. Yılların nasıl geçtiğini, nasıl efektif kullanıldığını ve ne kadar verimli olduğumuzu düşünüyoruz. Verimlilik günümüz dünyasının ekonomik sorunlarını çözümlemede kullanılan anahtar kelime sayılır. Bir anlamda kalkınmanın itici gücüdür. Ekonominin, herhangi bir sektörün gerçekleşen verimlilik artışları diğer sektörleri de harekete geçirir. Sürekli artan verimlilikle akılcı ve çağdaş bir yönetim uygulamasıyla birlikte kalkınmayı hızlandırır” diye konuştu.

TAMAY: ÜRETİM GÜCÜ YARATIR

Yüksek verimlilik dönemsel krizlerden etkilenmeyecek bir üretme gücü yaratır diyen Tamay, şunları söyledi: “Bir taraftan da verimliliğin artması insanoğluna içinde yaşadığı doğayı ve toplumu kontrol etme gücü verir. Verimlilik artışı ekonomik büyüme ve kalkınmanın ana kaynaklarından biri olarak görülmektedir. TÜSİAV Verimlilik Platformu olarak bizler her yıl olduğu gibi bu yıl içerisinde verimli olan kişi ve kuruluşları araştırarak değerlendirmeler yaptık. Önde gelen kişi ve kuruluşlardan değerlendirmeler aldık ve 2017 yılında yaptıkları atılımlarla ekonomimize kazandırdıkları katma değer ve sağladıkları istihdamla verimlilik ödülünü hak eden bu isimleri belirledik. Eğer insanları zafere giden yolda biraz daha teşvik edebilir, ivmelerini artırabilirsek bizlerde gerçekten çok mutlu olacağız. Çünkü bize göre başarı ödüllendirilmelidir.”

“BENİM EN BÜYÜK PROJEM ALTINDAĞ’IN KENDİSİ”

En Verimli Belediye Ödülü’ne layık görülen Altındağ Belediyesi Başkan Veysel Tiryaki, “Göreve geldiğimiz 2004 yılındaAltındağ’da “Değişim Yönetimi Modeli”ni uygulayarak Belediyenin kurumsal yapısını tamamen değiştirdik. 2006 yılında da kaynakları en etkin kullanan kamu kurumu seçilmiştik. Ödülümüzü dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştık.Bu süreçte uyguladığımız radikal kararlarla borçsuz bir belediye oluşturduk. Kaynaklarımızı israf etmeden Altındağlıların yaşam kalitesini arttırmak için kullanıyoruz. Sürdürülebilirliğe ve verimliliğe büyük önem veriyoruz. 14 yıllık bu başarı hikayesinin ‘verimlilik’ gibi çok özel bir ödül ile taçlandırılmasından mutlu olduk. Ankara ve Türkiye için çok değerli olan Vakfın Başkanı Veli Sarıtoprak’a ve Verimlilik Platformu Başkanı Kutlu Tamay’a ve jüri üyelerine bu değerli ödül için tekrar teşekkürlerimi sunarım” dedi.

İŞTE TÜSİAV VERİMLİLİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİ

En Verimli Belediye Ödülü Altındağ Belediyesi Başkan Veysel Tiryaki

En Verimli Meslek Kuruluşu ödülü ASO Başkanı Nurettin Özdebir

En Verimli Sağlık Kuruluşu ödülü Koru Hastanesi- Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Biri

En Verimli İşadamı Ödülü DRD Enerji Ramazan Karamercan

En Verimli Bilişim Firması ödülü SPP42 Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Arslan

En Verimli Çevre ve Enerji Projeleri Firması COEN Yapı ve Enerji Teknolojileri A.Ş. Yön. Kur. Bşk. Yusuf Pehlivan

En Verimli Sanayici ödülü Orteks Tekstil Yön. Kur. Bşk. Eyüp Doğanlar

En Verimli Estetik Polikliniği ödülü Özel Mayasante Polikliniği - Dr. Serkan Öztürk ve Dr. Devrim Gürsoy

Ayrıca Işık Sadık Ahmet, Hitit Antik - Mete Baykara, Yayla ET - Erzat Yıldız ise ‘’Veli Sarıtoprak Özel Ödülüne’’ layık görülen isimler oldu.

MEDYA ALANINDA VERİLEN ÖDÜLLER

En Verimli Televizyon Haber sunucusu Fox TV - İsmail Küçükkaya

En Verimli Televizyon Kanalı Temsilcisi Şebnem Bursalı

ATV, En Verimli Yazar Osman Altınışık Sabah Gazetesi,

En Verimli Magazin Dergisi MAG Dergi – Beril Çavuşoğlu

En Verimli Yazı İşleri Müdürü Ömür Ünver Milliyet Gazetesi

En Verimli Genel Yayın Yönetmeni Umut Karakulah Zafer Gazetesi

En Verimli Ticari Haber Gazetesi ‘’Ticari Hayat Gazetesi’’ Mehmet Göktürk

En Verimli Yerel Gazete – Anadolu Gazetesi – Gülay Ertunç ödüle layık görüldüler.

Törene ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Veysel Yayan, eski TBMM Başkanı Köksal Toptan, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak ve çok sayıda sivil toplum örgütü başkan ve yöneticileri katıldı.

Ekli Dosyalar

31 Mart 2018 - Medya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (312) 327 27 00
Reklam bilgi

Anket Günün MVP'si kim olur ?