Ankaralı STK'lardan Bakan Yılmaz'a ziyaret

Ankaralı Sivil Toplum Kuruluşları Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.  

Büyütmek için resme tıklayın

Ankaralı Sivil Toplum Kuruluşları Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan Ankara’da Hacı Bayram-ı Veli Üniversitesi’nin kurulmasını istedi.

Ziyarette; “Sağlık eski bakanı Halil Şıvgın, Ankara'nın en büyük eksikliklerinden birinin Hacı Bayram-ı Veli hazretlerinin adını taşıyan bir üniversitenin olmaması olduğunu söyledi. "Hacı Bayram Üniversitesi öncelikli olarak kurulmalı" diye konuştu.

STK başkanlarının kendini tanıtmasından sonra Halil Şıvgın söz aldı. “Ülkemizde birçok İlde o İl ile anılan Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli… gibi manevi şahsiyetler adına üniversiteler kurulduğunu ancak Ankara denilince ilk akla gelen Ankara'nın manevi mimarı Hacı Bayram-ı Veli adına bir üniversite olmadığını, uzun süredir Ankaralıların Hacı Bayram-ı Veli'nin adının bir üniversitede yaşatılmasını istediğini bugünde Ankaralılar olarak bu talebimizi iletmek için bu ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz” dedi.

DÜNYA’DA İKİNCİYİZ

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise ziyaretten memnuniyetini ve yeni Üniversitelerin kurulmasına çok önem verdiklerini, AK Parti hükümetleri döneminde Ülkemizde üniversitedeki okullaşma oranıyla Avrupa'da birinci olduklarını vurgulayarak, "Avrupa'da bizden daha fazla bu yükseköğretimde okullaşma oranına erişen başka bir ülke yok. Bugün itibarıyla Milli Savunma Üniversitesi ile birlikte187 Üniversitemiz var, 76 Üniversiteden bu sayıya ulaştığımızı düşünürsek büyük mesafe aldık" dedi. Yükseköğretimde öğrenci sayısının 7 milyonun üzerinde olduğunu belirten Yılmaz, bu öğrenci sayısıyla Rusya’dan sonra Dünya’da ikinciyiz” dedi.

Ankara Stratejik Araştırmalar Vakfı (ASAV) Başkanı ve Sağlık eski bakanı Halil Şıvgın’ın önderliğinde gerçekleşen ziyarete Ankara Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı ve Seymenbaşı Necemettin Palacı ile Seymenler eşliğinde, Bürokrat Ankaralılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşkesti ve 10’un üzerinde Ankaralı STK Başkanları ve STK mensupları katıldı.

Ekli Dosyalar

22 Şubat 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Günün MVP'si kim olur ?