AK Parti'den Zafer Çağlayan açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Partili vekillerle yaptığı toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklama yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Erdoğan 'ın vekillerle görüştüğü toplantıdan sonra açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili, 'Salladığı bazı evraklar var. Bu evrakların ne olduğunu kendi partisinin vekillerine bile göstermedi' dedi. Zarrab davasıyla ilgili ise, 'Biz bu ifadeler üzerinden Türkiye'yi konuşmayacağız, bu adam rehin alınmıştır' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu sabah 51 AK Partili vekil ile kahvaltıda buluştu. Bu buluşmanın ardından Hükümet Sözcüsü Mahir Ünal açıklama yaptı.

Konuşmasından satır başları:

(Kılıçdaroğlu'nun belge iddiası)

Siz TBMM 'yi neden yalanlarınıza alet ediyorsunuz. Burada ismi geçenler vekiller midir, hayır? Burada ismi geçenler yargının işidir artık. Türkiye suni gündemlerle meşgul edilmek isteniyor, biz bunu istemiyoruz. İsmi geçenler davalarını açıyorlar zaten Kılıçdaroğlu'na. Buyursun yargıya, kendi iddiasını yargıda ispat etsin. TBMM'yi de böyle bir mesele ile meşgul etmesin. Siyasi gündemini de kendi yalanları ile meşgul etmesin.

Zafer Çağlayan'a yönelik iddialar

Sosyal medyada birilerinin yine yüzünde güller açtığını görüyoruz. ABD 'de sürdürülen ve uluslararası hukuka, doğal hukukta bile yeri olmayan tuhaf bir şekilde bir adamın bazı iddialar üzerinden rehin alınarak verdiği ifadelerden birileri umutlanmaya başladılar. ABD'nin derin devletinin yargıda oluşturduğu FETÖ 'cü aklın etkisi altındaki haberleri izlemişsindir. Böyle bir aklın ortaya koyduğu dava üzerinden birilerinin Türkiye'yi sıkıştırmaya çalışmasına seyirci kalacak değiliz. Bu dava üzerinden Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak isteyenleri görüyoruz, millet de görüyor. Bunu Türkiye diğerlerini aştığı gibi aşacaktır. Bu bizim tiyatro oyunu olarak gördüğümüz bir oyundur. Biz bunun bir aktörü olmayacağız, Türkiye'yi sanık sandalyesine oturtmak isteyenlere izin vermeyeceğiz.

ABD bu adamı bir kart olarak kullanmaktadır. Bunun üzerinden umutlananlar; umutlanmayın.

O kişi orada rehin alınmış, orada ezberletilmiş şeyleri söylemiştir.

51 AK Partili vekil katıldı

Bugünkü toplantıya Adıyaman, Ağrı, Amasya, Antalya, Artvin, Bartın, Bingöl, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Giresun, Iğdır , Kırıkkale, Konya, Trabzon, Mersin, Zonguldak illerindeki AK Parti vekillerinden 51 kişi katıldı.

30 Kasım 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Konyalı - Hepsi kurgu...hepsi yalanda

Siz iş tutmadınızmı

Bu Zarrab efemdiyle

Odamı sizi kadırmış

Şekri veren sizi kandırıyor

Yanıtla . 0Beğen 02 Aralık 16:20

Anket Günün MVP'si kim olur ?