Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 33. Toplantısı'nda, " İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, zenginliklerini, istikbalini yok etmeye yönelik kirli bir senaryo uygulanıyor" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan , İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 33. Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, birbirinden çarpıcı mesajlar verdi.

İşte "İslam dünyası olarak son yıllarda oldukça sancılı bir süreçten, kelimenin tam anlamıyla fitne döneminden geçtiğimiz aşikardır" diyen Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

- DEAŞ, El-Kaide, Boko Haram, YPG , FETÖ gibi katil sürülerinin, tüm bölgemizi büyük bir kan gölüne dönüştürdüğünü görüyoruz...

- Kimler tarafından ortaya çıkartıldığı, beslendiği, büyütüldüğü artık tüm çıplaklığıyla ortaya çıkmış, bu katil sürülerinin İslam düşmanlığının aracı yapılmasına seyirci kalamayız. Terör örgütlerinin eylemleri üzerinden tüm Müslümanların töhmet altında bırakılması, bu bahaneyle en temel haklarının dahi gasbedilmesi gerçek niyeti ele veriyor."

- İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, zenginliklerini, istikbalini yok etmeye yönelik kirli bir senaryo uygulanıyor...

- Açıkçası Batı kendi tarihinde ne kadar hastalıklı unsur varsa hepsini de İslam dünyasına ihraç ederek, geleceğini garanti altına almaya çalışıyor.

- Komşunun komşuyu, kardeşin kardeşi hasım gördüğü kavgalı toplumsal bir yapı hedefleniyor...

- Gerilimler tırmandırılarak müslümanların kaynakları silah tüccarlarına spekülatörlere peşkeş çekiliyor...

- İslam ülkelerinin Batı'ya verdikleri yüzlerce milyar dolarlık silah siparişlerinin gerçek kazananları kimlerdir? Buradan kim kazanıyor? Her gün beş kez aynı kıbleye yönelen kardeşlerin kimi zaman köken, kimi zaman mezhep, kimi zaman ideolojik farklılıklar üzerinden birbirlerine düşman edilmeleri kimlerin işine yarıyor? Ülkelerimizin yeniden yapay sınırlarla parçalanması aslında kimlerin işine geliyor? Bu sorulara verilecek hasbi cevapların bize yeni bir perspektif kazandıracağına, meselelere daha farklı yaklaşmamıza vesile olacağına inanıyorum. Bunu başardığımızda hem tuzakları bozacak hem de birilerinin bizim kaynaklarımız üzerinden palazlanmasının önüne geçeceğiz."

- Neo-Kolonist dönem olarak ifade edebileceğimiz bu dönemde batı ömrünü uzatmanın gayreti içindedir...

AMAÇ İSLAM DÜNYASINI FELÇ ETMEKTİR

- Hedef sadece petrol kaynakları değildir, asıl hedef İslam medeniyetinin pınarlarını kurutmaktır...

- Amaç İslam dünyasını çökertmek mali, siyasi ve içtimai olarak felç etmektir...

- Suriye 'de, 7 yıldır yaşanan vahşete karşı sergilenen kayıtsızlık, sınır kapılarında mültecilere maruz görülen insanlık dışı muameleler, Arakan'daki soykırıma tepkisizlik, Batı'nın gerçek yüzünü gösterdi.

- Demokrasi, insan hakları, özgürlükler gibi değerlerin yerini giderek daha fazla İslam karşıtlığı, Neo-Nazism ve ırkçılık almaya başladı....

-Müslümanlar kendilerine biçilen rolü sorgusuz sualsiz kabul edemez. İstikbalinin iç çatışmalarla karartılmasına müsaade edemez...

- Sorunlara zamanında müdahale edemiyoruz. Ekonomik ve beşeri ilişkilerimizin arzu edilen seviyede olmadığını müşahade ediyoruz...

- Elimizdeki imkanları olması gerektiği etkinlikte kullanamıyoruz. Müslümanlar aslında büyük imkanlara sahip. Asıl mesele bunu hakkıyla değerlendirmektir.

"GEÇ KALDIĞIMIZ HER GÜN BİZİM İÇİN BÜYÜK KAYIP"

- Aramızdaki ticaretin arttırılmasına yönelik projelerin arttırılmasına önem vermeliyiz. Tercihli ticaret sistemine işlerlik kazandırmalıyız. Geç kaldığımız her gün bizim için büyük kayıptır. Biz çalışmalara en büyük desteği sağlamaya çalışıyoruz.

- Geleceğimizin teminatı olan genç nesillere özel önem vermemiz gerekiyor. Bunun yolu özgüven sahibi insan yetiştirmekten geçiyor. Teşkilatı bilim teknoloji ve inovasyon gündemi belgesini bu zirvede kabul ettik.

- Bilim sanayi ve teknoloji alanındaki yatırımlar ekonomik işbirliğimize katkı sağlayacaktır. Aldığımız kararların hayata geçirilmesi için öğrenci ve akademisyen hareketliliğini arttırmamız gerekiyor.

22 Kasım 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Günün MVP'si kim olur ?