Başbakan Yıldırım: “Türkiye’ye hiçbir ülke ayar veremez.”

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Elazığ 6. Merkez İlçe Olağan Kongresine katıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Binali Yıldırım şu şekilde konuştu:

"Belediye, milletvekilleri ve cumhurbaşkanı seçimi yapacağız. Türkiye ’nin gelecek 5 yıla damgasını vuracak kararı 2019 yılında vereceğiz. Değerli yol arkadaşlarım Türkiye’yi, Cumhuriyetimizin 100. Yılına muasır seviyesine taşıyacak kadrolar bu seçimlerde belli olacak. AK Parti ’nin bugüne kadarki başarısının arkasında Ak kadınların, gençlerin, imzası vardır. Biliyorsunuz çıtayı yükselttik. Eskiden iktidar olmak için daha az oy yetiyordu. Şimdi artık seçmenin yarısından fazlasının oyunu ve desteğini almamız gerekiyor. Çıtayı biz yükselttik. Artık AK Parti kendisi ile yarışan bir parti haline geldi. 16 yıldır Ak kadrolar el ele, gönül gönüle, omuz omuza bütün zorlukları aşarak geliyor. 2002 Ak kadrolarla karanlık aydınlığa dönüştü. O gün ‘Yakın ışıkları Türkiye aydınlansın, yakın ışıkları Elazığ aydınlansın’ dedik. Bugün dünyanın sayısı ülkeleri arasında Türkiye yerini aldıysa bu sizlerin alın terinin, bitmek tükenmek bilmeyen memleket sevdanızın eseridir. Bugünlere kolay gelmedik. Kötülüğü, karanlığı yenerek, ihanetleri defederek bugünlere geldik. İnaçla, imanla milletimizden aldığımız güçle bu günlere geldik" dedi.

"TÜRKİYE’YE HİÇBİR ÜLKE AYAR VEREMEZ"

"Türkiye’ye hiçbir ülke ayar veremez. Türkiye kendi kararını kendi verecek güçtedir, yetkinliktedir. AB bize laf edeceğine, kendi geleceğine baksın. Gelecek vizyonuna karar versin. 40 yıldır iki ileri bir geri, ne yapıyorsunuz kardeşim karar verin. Türkiye’nin üyeliği önünde durmadan engel çıkartıyorsunuz. Asıl niyetiniz ne ise onu söyleyin. Zaman kaybettirmeyin. Türkiye’nin AB’ye üyelik yolundaki kararında bir değişiklik yok. Asıl olan AB hangi yöne gidecek. AB medeniyetleri buluşturan bir açılım mı yapacak, yoksa kendi dar çevresi içerisinde yoluna devam mı edecek? Türkiye’yi Avrupalı mı, Asyalı mı diye sorgulamak hiç kimsenin haddine değildir. Türkiye AB’nin de, Asya’nın da merkezindedir. Bunların derdi Türkiye’yi uzun süre dışarıda tutmak. Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, bunların taktığı çelmelere karşı Türkiye’nin kendi kararını kendi vermesini, istikrarlı bir şekilde devam ettirmesi bunları rahatsız ediyor. İşte görüyorsunuz. İslam düşmanlığı, ırkçılık Avrupa ’da yükselen bir değer oldu. Gelecekte Avrupa’nın başını ağrıtacak en önemli konu budur. Onun için Türkiye diyor ki, hoş görünün, kardeşliğin, huzur barışın olduğu bir Avrupa istiyorsanız geniş düşünmeniz ve lazım vizyonunuzu gözden geçirmeniz lazım"

21 Ekim 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Günün MVP'si kim olur ?