- 29 Ağustos 2018

Başkan Gazi Şahin az bilinen yönlerini Tanış Gazetesi’ne anlattı

Başkan Şahin konuşmasına, Hz. Ömer’in ‘Gerçek manada birbirini sevmeyenin cennete gidemeyeceklerdir’ sözünü hatırlatarak başlıyor ve sevginin önemine...

mask

Başkan Şahin konuşmasına, Hz. Ömer’in ‘Gerçek manada birbirini sevmeyenin cennete gidemeyeceklerdir’ sözünü hatırlatarak başlıyor ve sevginin önemine şöyle değiniyor:  “Sevgi güç, sevgi gıdadır. İnsanlar birbirlerini sevdiği sürece başarılmayacak bir şey yoktur. Bir belediye başkanı olarak bugün seviliyorsam bu karşılıklı olduğu içindir. İnsanlar tarafından sevgi hissetmek tabi ki motivasyon veriyor.”

 “EN KEYİF ALDIĞIM SPOR OKÇULUK”

Başkan Gazi Şahin 20 yılı aşkın siyasi hayatının yanında spora ilgili olduğunu söylüyor.  Başkan Şahin spora ilgisini şu sözlerle anlatıyor: “Özel hayatımda çok fazla bilmecelerim yoktur ama okçuluk atmayı çok severim. Fırsat buldukça ok ataya giderim. Normal atış silahlarında da zaman zaman atış yaparım. Ok atmaktan çok daha büyük keyif alıyorum. Okulçuluğa belediye olarak da destek veriyoruz ve birkaç tane dereceli öğrencimiz var.”

Batminton sporu ile de ilgilendiğini belirten Başkan Şahin, “ Kısacası raketli sporlarda (kort tenisi, masa tenisi, batminton vs.) gayet başarılıyım. 1990 yılından sonra kort tenisi oynamaya başladım. Geçirdiğim bir rahatsızlık sonrasında 2 yıldır oynamıyorum. Oturarak yaptığım beyin sporu da satrançtır. Satranç konusunda da iddialıyım. Yenemediğim rakibime hemen hediye veriyorum. Bu hediye de genellikle kolumdaki saat oluyor. Yine belediye olarak binlerce çocuğumuza da satranç takımı hediye ettik” dedi.

BAŞKAN GAZİ ŞAHİN OKULLA GİDİP DERS DİNLİYOR

Zaman zaman okullara gidip masa tenisi, satranç oynadığını aynı zamanda okullara gidip arka sıraya oturup ders dinlediğini ifade eden Başkan Şahin, “Dert de dinlerim ders de dinlerim. En çok sevdiğim ders edebiyat. Öğrenciler beni sınıflarında gördüklerinde en çok okulları ile ilgili istekler oluyor. Bir eksiklik var ise onlar istekte bulunuyorlar. Çınar ağacına benzeyen bir kütüphane oluşturduk. İlçemizde spor alanına ağırlık var ve en çok Batminton sporunda dereceye giren sporcularımız var.”

“İLÇEMİZ SAYISAL ZEKALI”

Başkan Şahin, “Şunu da hatırlatmak isterim Elmadağ’da eğitim düzeyi oldukça yüksek. Okuma yazma bilmeyen yok denecek kadar azdır. Özellikle sayısal zekanın fazla olduğunu söylemek istiyorum. 15 bine yakın öğrenci var ve bu öğrencilerin yüzde 65’inin matematiği süper. İlçemizdeki Anadolu liselerinden mezun olan öğrencilerin yüzde 100’ü üniversiteyi kazanıyor” diye ekledi.

Sözlerine son vermeden önce Başkan Şahin, “İnsanların düşünceleri, beğenileri, beğenmedikleri farklı olabilir ama bir noktada buluşmak gerekiyor bu da insanlık. İnsanlığımız kaybedersek her şeyimizi kaybederiz” diyerek insanlığın kaybedilmemesi gerektiğini belirtti.

Haber: Havva Dölen

 

 


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Ankara Markaları

Tanış Gazetesi, Ankara ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (312) 327 27 00
Reklam bilgi