- 13 Aralık 2017

Gözünden ne çıktığını duyunca hayret edeceksiniz

mask

Kişisel bakım ve temizlik sosyal hayat ve sağlık için çok önemlidir. Her daim temiz olmak ve bakımlı olmak gerek. Tabi bu temizlikten kasıt sadece kişisel değil yaşanan mekanlar içinde geçerli.

Birazdan okuyacağınız hikaye sizi bunu çok iyi anlatacak. Çin’de Xu isimli kadın, iki yıldır gözleriyle ilgili problem yaşıyordu. Uzun süre kaşınan, kırmızı gözlerle gezdikten sonra doktora gitmeye karar verdi. Doktorlar manzarayı görünce şaşırdı.

2/6
mask

Çünkü kadının her bir gözünde 100 taneye yakın mayt adı verilen eklem bacaklı canlılar yaşıyordu. Peki Mayt nedir? Akar türünden canlılar genellikle halı böceği, toz böceği, halı tozu gibi isimlerle de anılırlar. Oldukça hızlı türerler ve bir evde yaklaşık olarak on binlerce dağınık halde bulunurlar. Bu nedenle de onlarla bir an önce başa çıkmak gereklidir. Genellikle insan derisi ile beslenen bu haşere, insanların olduğu ve bulunduğu her yerde yaşayabilirler. Evlerimizde özellikle halılarda, yataklarda, yastıklarda bulunurlar. Çünkü derilerimizin en çok döküldüğü yerler buralardır.

3/6
mask

Çin’in Hubei şehrinde gerçekleşen olayda, kadının gözlerinin bu hale gelmesine sebep olan şey ise daha da şaşırtıcıydı. Kadın 2012 yılından bu yana, yani yaklaşık 5 senedir aynı yastık kılıfını kullanıyordu.

4/6
mask

Gözlerindeki rahatsız edici hisse artık alıştığını söyleyen kadın senelerce bu durumu önemsememiş. Ancak iki hafta önce gözleri o kadar şişmiş ki artık onları açamaz duruma gelmiş ve hastaneye gitmeye karar vermiş. Durumun 5 senedir aynı yastıkla yatmasından kaynaklanabileceğinin aklına bile gelmediğini söylüyor.

5/6
mask

Kişisel bakım ve temizlik sosyal hayat ve sağlık için çok önemlidir. Her daim temiz olmak ve bakımlı olmak gerek. Tabi bu temizlikten kasıt sadece kişisel değil yaşanan mekanlar içinde geçerli. Birazdan okuyacağınız hikaye sizi bunu çok iyi anlatacak. Çin’de Xu isimli kadın, iki yıldır gözleriyle ilgili problem yaşıyordu. Uzun süre kaşınan, kırmızı gözlerle gezdikten sonra doktora gitmeye karar verdi. Doktorlar manzarayı görünce şaşırdı.Yorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz