Gölbaşı Darbeye Geçit Vermedi

MAKALEYİ DİNLE

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ Terör Örgütünün darbe girişimine karşı Gölbaşı Belediyesi ve Gölbaşı darbeye geçit vermedi. Ülkemizin bir çok stratejik kurumu ile birlikte ev sahipliği yaptığı Özel Harekat Daire Başkanlığı, Özel Kuvvetler Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı, TÜRKSAT’ ın ağır saldırıya uğradığı gecede Gölbaşı Belediyesi ivedilik ile harekete geçti. Gerekli iş makanaları ve personeli ile darbeye geçit vermedi.

Gecede Yaşananlar

Darbe girişiminin yaşandığı saatlerde durumu haber alır almaz harekete geçtik. Hemen kriz masası kurduk. Gölbaşı’nda yaşanan olayları buradan takip ettik. Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda ilk patlamanın duyulmasının ardından bölgeye ekiplerimizi gönderdik. Sağlık İşleri Müdürlüğü 2 adet hasta nakil aracı ile sağlık ekipleri destek sağladı. Ayrıca Darbe girişiminin tüm Yurtta duyulmasının ardından Fen işleri Müdürlüğü bünyesindeki 32 İş makinasını, 5 çekici, 57 kamyon, 24 binek araç,18 otobüs ve binek otobüs 4 adet cenaze aracı ve 2 adet hasta nakil aracı yani toplam 142 aracın hemen garajdan çıkartılması talimatını verdim. Bu ekipmanların darbe riski olabilecek kamu binalarının önünde hazır bulanarak hiç bir şekilde ayrılmaması talimatını verdim.

Sağlık İşleri Müdürlüğü gerek hasta nakil araçları gerekse cenaze araçlarıyla ihtiyaç duyulan her noktaya destek sağladı.

Zabıta müdürlüğü ekipleri sahada bir çok noktada ambulans ve diğer  kurtarma araçlarının hastanelere rahat ulaşabilmesi için sabah geç saatlere kadar görev yaptılar.

Özel Kalem Müdürlüğüm her dakika talimatlarımızı sahadaki personele iletti.

Muhtarlar Müdürlüğü şehitleri aileleri ile hastane, emniyet, adliye gibi diğer kurumların ihtiyaç  su, yemek,çay, sandaleye, masa, çadır gibi istenen tüm ihtiyaçlarını hızla karşıladı.

Sosyal Medya ve toplu sitelerde çeşitli mesajlar vererek halkımızı yönlendirdik.

Gece ve Gündüz Hastane, Özel Harekat Türksat gibi kurumlara sürekli gezerek gerekenin yapılması konusunda talimatlar verdik.

Hastanede bulunan yaralı yakınları ile yakından ilgilenildi. Yardımlarda bulunuldu.

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ Terör Örgütünün darbe girişimine karşı Gölbaşı Belediyesi ve Gölbaşı darbeye geçit vermedi. Ayrıca Gölbaşı Belediyemizin tüm iş makinaları ve personelinimiz ile sabahlara kadar hem darbeye karşı tedbir aldık hemde Demokrasi nöbeti tuttuk. Gölbaşımız 55 kişiye yakın şehit verdi. Şehitlerimiz ve aileleri ile yakından ilgilendik. Şehitlerimizi son yolculuklarına uğurlarken gerekli herşeyi yaptık. Biz Gölbaşı ve Gölbaşı Belediyesi olarak ne kadar güçlü bir millet olduğumuzu buradan bir kez daha gösterdik.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ!

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Fatih Duruay - Mesaj GönderYorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Günün MVP'si kim olur ?

YÜKLENİYOR