Bütçe açığın 25.2 milyar TL!

Maliye Bakanı Naci Ağbal Ocak-Haziran dönemindeki bütçe açığının 25.2 milyar TL olduğunu açıkladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Ekonomik Gelişmeler ve Ocak-Haziran 2017 dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri" konulu basın toplantısı düzenliyor.

Ağbal'ın konuşmasından satır başları:

Aldığımız tedbirlerin bu yıla maliyeti 11,9 milyar TL, 2018 yılına 7,4 milyar TL, 2019 yılına 6,9 milyar TL olacak. Ancak maliyetten çok daha fazla ekonomiye katma değer oluşturduk.

Türkiye ekonomisi bizi şaşırtmadı ama birçok çevreyi şaşırtacak şekilde güçlü bir toparlanmayı daha 2016 son çeyrekte gerçekleştirdi.

Ekonominin birçok alanında çok hızlı toparlanma oldu, toparlanma geçici, sığ veya belirli sektörlere yönelik olmaktan öte ekonominin geneline yansıdı.

- Sanayi üretimi güçlü bir büyümeye işaret ediyor.

Sektörel vergi indirimlerinin çok net, somut olumlu gelişmelerini yaşıyoruz.

Sektörel güven endeksinde genele yaygın bir toparlanma görüyoruz. Kredi hacimlerinde çok önemli pozitif gelişmeler var.

Kurdaki oynaklıkların önemli ölçüde aşağı geldiğini görüyoruz. Merkezi yönetim bütçesi haziranda 13,7 milyar lira, ocak-haziranda 25,2 milyar lira açık verdi.

İlk 6 ayda bütçe açığı yılbaşındaki hedefin yüzde 53,9'u oranında.

17 Temmuz 2017 - EkonomiYorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Günün MVP'si kim olur ?

YÜKLENİYOR