ÖZDAĞ:TSK'NIN CUMHURİYETİ KORUMA DİYE BİR GÖREVİ YOK

TANIŞ TV’ye konuşan Darbe Araştırma Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ röportajın ilk bölümünde önemli açıklamalarda bulunmuştu. Özdağ röportajın ikinci kısmında Türkiye'de her zaman darbe olabileceğini ifade ederek, itirafçı subayların dinlenmesi gerektiğini vurguladı. Özdağ yazar Soner Yalçın ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı darbe komisyonuna davet edeceğini de açıkladı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Cumhuriyeti koruma ve kollama diye bir görevi olmadığını ifade eden Özdağ, “Cumhuriyeti koruyacak olan da demokrasiyi koruyacak olanda 78 milyon vatandaştır” dedi.

Tanış TV'ye konuk olan Darbe Araştırma Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, 15 Temmuz günü Başbakan Binali Yıldırım ile arasında geçen diyaloğu anlatarak,“Darbe girişimini Başbakan'a haber veren şahıs benim" demişti. Rusya Devlet Başkanı Putin’in Özel Temsilcisi Alexander Dugin'in Türkiye’ye geldiği ve darbe girişiminden önce yetkilileri uyarmaya çalıştığı iddiaları hakkında da açıklamada bulunan Özdağ, “Alexander Dugin’i davet ettik gelecek. Burada konuşacak.Basına açık olarak ne biliyorsa söyleyecek. Bunu kendisinden öğrenmiş olacağız” diye bildirmişti.

Röportajın ilk bölümü

İşte röportajın devamı ve videosu:

FETÖ SORUŞTURMALARI

FETÖ soruşturmalarında yanlışlıklar ve eksiklikler olabileceğini söyleyen Özdağ, "İnsanlar birazcık sabırlı olsunlar. Devletleri ve milletleri için, istikballeri ve istiklalleri için, birazcık tahammül etsinler. Devletimizin geleceği için bunlar olabilir. Ama hukuk devreye girer, siyaset devreye girer, TBMM devreye girer ki giriyor zaten. Diğer bir yandanda bürokrasi devreye girer. Bu hataları düzeltmeye çalışıyoruz" dedi.

“AZİZ YILDIRIM VE SONER YALÇIN'I KOMİSYONA DAVET ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUM”

FETÖ soruşturmaları konusunda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yılıdrım'ı ve Yazar Soner Yalçın'ı darbe komisyonuna çağırmak istediğini belirten Özdağ,Soner Yalçın yazı yazdı “Kılıçdaroğlu’nun yanındaki FETÖ’cüler” diye. Hatta isimde zikretti. Sayın Kılıçdaroğlu’ndan ve CHP’den bir tensip gelmedi. Soner Yalçın’ı davet edip,  "Gel kardeşim, bu isimler kimlerdir?  Birde sen komisyona anlat” diyerek, teklif götürmeyi düşünüyorum. Teklif edeceğim isimlerden biri de 1999 yılı içerisinde Fetullah Gülen’e vize verildiği zamanda görevli olan Amerikan Büyükelçisi. Bir de Aziz Yıldırım’ın buraya gelmesi lazım. Fenerbahçe Kulübü Başkanı'nın burada gelip bir konuşma yapması lazım. Kendisinin başına gelenler nedir? Tabi savcılara ifade verdiler. Bir de itirafçı subayları dinlememiz lazım. Her parti kendi içerisindeki FETÖ’cüleri temizlemek ile görevlidir. AK Parti bu noktada çok hassas bir partidir" dedi.

“5 BİN KÜSÜR SAVCI TASFİYE EDİLDİ”

"FETÖ'yü soruşturan, savcıların bile FETÖ'cü çıktığını görüyoruz. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Özdağ, " Yargıtay ve Savcılar Yüksek Kurulu'ndan dâhil olmak üzere, yaklaşık 5 bine yakın savcı tasfiye edildi. Bu büyük bir rakam. Çok ciddi bir rakam. Yanılmıyorsam 30 küsür bin civarında hâkimin olduğu bir yerde 5 bine yakın kişinin tasfiye edilmiş olması çok önemli. Böyle şeyler oldukça mutlaka gereği yapılıyor. Ben Türkiye’de hukukun üstünlüğüne herkesin inanması gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

"DARBE OLMA İHTİMALİ VARDIR"

Bundan böyle bu tarz yapıların darbe yapamayacağını söyleyen Özdağ, " Bundan sonra tırnak içerisinde söylüyorum cemaatin darbe yapma imkânı yoktur. Ama Türkiye'de darbe olabilir mi? Darbe olabilir. Darbe olma ihtimali var mıdır? Vardır.Peki, bunu önlemenin yolu nedir? Bunu önlemenin yolu demokrasidir. Demokrasi açıklık rejimidir. Ve aynı zamanda tedbirlerin alınmasıdır. Bir yandan millet alacak, bir yandan devlet alacak. Hükümet alacak. Birlikte alacağız" dedi.

"TSK'NIN CUMHURİYETİ KORUMA VE KOLLAMA DİYE BİR GÖREVİ YOKTUR"

Ordunun görevinin güvenliği sağlamak olduğunuifade eden Özdağ,  "Kesinlikle ben siyasilerden daha iyi bilirim, her şeyi ben düşünürüm, ben bilirim demeyecekler. Onlar kendiişlerini yapacaklar. Güneydoğu Anadolu'da PKK'yla mücadele edecekler. Sınırlarımızın güvenliğini sağlayacaklar. Meselemiz budur. Cumhuriyeti koruyacak olanda demokrasiyi koruyacak olanda 78 milyon vatandaştır. Kendileride bunun içerisinde sivil bir vatandaş olarak dâhildirler. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Cumhuriyeti koruma ve kollama diye bir görevi yoktur. Millet korur" şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE'NİN İŞVİÇRE'Sİ MANİSA OLACAK"

Öte yandan Manisa’ya ilişkin deaçıklamalarda bulunanÖzdağ, “Manisa’da işsizlik oranı yüzde beştir. Manisa bunu burada sağlamıştır. Bizim Manisa olarak hedefimiz bunu yüzde ikiye çekmektir. Şuanda Avrupa’nın İsviçre’si neyse, Türkiye’nin İsviçre'si de Manisa olacaktır. Manisa’da bunu yaptığına göre Türkiye’de bunu yapabilir diye düşünüyorum Türkiye’de bu konuda siyasilere ve bürokratlara ciddi görevler düşüyor" diye belirtti.

28 Ekim 2016 - GündemYorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Günün MVP'si kim olur ?

YÜKLENİYOR