Yıldırım ile Kılıçdaroğlu arasındaki ilginç diyalog

15 Temmuz gecesi Başbakan Binali Yıldırım ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki diyalog bir yıl sonra ortaya çıktı.

Başbakan Yıldırım, "meydanlara inelim" çağrısına, Kılıçdaroğlu'nun "güvenliği kim sağlayacak" diye yanıt verdiğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım gazetelerin genel yayın yönetmenleriyle bir araya geldi ve 15 Temmuz'u değerlendirdi. Yıldırım, darbe gecesinin başlarında liderlerle olan telefon trafiğini böyle anlattı.

HANGİ LİDERLERLE GÖRÜŞTÜ?

Beni Bahçeli ilk aramış, ulaşamamış. Kılıçdaroğlu, Doğu Perinçek aramış, ulaşamamış. Döndüm hepsine kısa süre sonra. Sayın Bahçeli, “Biz sizin yanınızdayız, sonuna kadar destekliyoruz” dedi. Ben dedim: “Artık parti taraftarlarınızı filan da meydanlara çağırıyoruz. Bu bir artık parti meselesi olmaktan çıkmıştır, bu bir memleket, bir bağımsızlık meselesi haline gelmiştir.” Çok olgunlukla karşıladı. Kılıçdaroğlu da aynı şeyi söyledi. “Biz yanınızdayız, demokrasiden yanayız” dedi. Teşekkür ettim ama ona da “Meydanlara inelim” filan dedim. Dedi ki: “Tamam, insanları çağıralım da onların güvenliğini kim sağlayacak?” Dedim ki, “Sayın genel başkan, bu güvenlik meselesi mi? Memleketin güvenliği, milletin geleceğini konuşuyoruz, yani burada bir var olma, yok olma meselesiyle karşı karşıyayız” gibi bir cevap verdim ona.

KILIÇDAROĞLU İKNA OLDU MU?

Ondan sonra bir yorum yapmadı. Ama tabii ben o yorumu o zaman da yadırgadım.

14 Temmuz 2017 - SiyasetYorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Günün MVP'si kim olur ?

YÜKLENİYOR