Festival dolu dolu geçecek

Yüzyıllar boyu tarihe tanıklık etmiş, Türkiye’nin gözde İlçesi Beypazarı’nda, 23. Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Kültür, Turizm ve Tarih Festivali için geri sayım başladı. Türkiye genelinde merakla beklenen Beypazarı ve Yöresi Festivali 15-16-17 Eylül’de tüm katılımcılara sürprizlerle dolu anlar yaşatacak

İlk sahne Merve Özbey ve Erdem Kınay’ın

Festival 15 Eylül günü saat 12.00’de Hırkatepe Camii’de başlayacak. Gazigündüzalp Türbesi’nde dua okunduktan sonra, tüm vatandaşlar ile birlikte Beypazarı Belediyesi bahçesinde toplanılacak. Milli Egemenlik Caddesi’nden Atatürk Parkı’na protokol ve yurt dışından gelen misafir ekiplerin bando ve folklor gösterileri ile birlikte kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Akşam saatlerinde Merve Özbey ve Erdem Kınay Atatürk Parkı’nda sahne alacak. Tüm standlar festivalin ilk gününde hazır olacak.

Gün boyu etkinlikler sürecek

16 Eylül Cumartesi günü saat 13.00’da Atatürk Parkı’nda protokol açılışı gerçekleştirilecek. Bu açılışta müzik grupları kısa süreli performanslarını sergileyecek. Protokol konuşmaları yapıldıktan sonra kurdele kesilecek. Standlar ve esnaf gezildikten sonra öğle yemeği yenilecek. Gün içerisinde Ankara Üniversitesi’nin desteğiyle Suluhan’da bir defile sergilenip, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın sahnesine yer verilecek. Diğer etkinlikler de sahnelerde devam edecek. Akşam saatlerinde Ankaralı İbocan Konseri Atatürk Parkı’nda gerçekleşecek.

Türkiye’de bir ilk olacak

17 Eylül Pazar günü yine tüm etkinlikler devam edecek. Akşam verilecek olan konserde ilk olarak İsmail Altunsaray sahne alıp, Türkiye’de bir ilk olan açık hava hologramında Neşet Ertaş ile düet gerçekleştirecek. Bu sahneden sonra Ferhat Göçer’in final konseri ile havai fişek gösterisiyle festivale son verilecek.

Vatandaş Festivali sabırsızlıkla bekliyor

Beypazarlılar, festivali sabırsızlıkla beklediklerini, önceki dönemlerde yapılmış festivallerin de Beypazarı’nın tanıtımı açısından önemli olduğunu söylüyor. Demirciler Çarşısı’nda 12 yıldır esnaflık yapan bir vatandaş festival ile ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi: “Öncelikle Belediye Başkanımız Tuncer Kaplan’a teşekkür ediyoruz. Geçen yıl yaşanan kötü olaylardan dolayı doğru olanı yapıp festival düzenlenmedi. Bu yıl ise festivalimiz dolu dolu geçecek. Özellikle Beypazarı dışından gelen misafirlere, yöresel ve tarihsel zenginliklerimizi tanıtma fırsatımız olacak. Beypazarı esnafı olarak da işlerimiz açısından bir yoğunluk bekliyoruz.”

Güzel bir festival olacak, herkesi bekliyoruz

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, yoğun bir tempoda çalıştıklarını, Festival için tüm detayları düşündüklerini belirterek, “Beypazarı tarihin zenginliklerini kendi içinde barındıran bir ilçedir. Bu özelliklerin yerinde görülüp, yaşanması açısından da festivalimizin önemi büyüktür. Her dönemde festivalimizi daha da zenginleştirme düşüncesinde olduk. Tamamen profesyonel bir ekiple yoğun bir şekilde çalışıp, bu yıl da çok güzel bir program hazırladık. Türkiye genelinde tüm misafirlerimizi bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Herkes üzerine düşeni yapsın

Beypazarı için verilen tüm hizmetlerin yanında, bazı azınlıkların kişisel menfaatler peşinde koştuğunu söyleyen Tuncer Kaplan, şunları kaydetti: “Tabi bu güzel işlerin yanında, Beypazarı’na zarar verecek boyutlarda içimize fesat sokmaya çalışan bazı çevreler var. Bu davranışlar, Beypazarı’nın kardeşliğine, bütünlüğüne bilinçli bir şekilde zarar verilmesi, bizzat şahsımı ve ekip arkadaşlarımı insanların gözünde itibarsızlaştırma girişimlerinden kaynaklanıyor. Dürüst,  onurlu bir şekilde insanların sadece üzerine düşen işleri yapmasını temenni ediyorum. Beypazarı, kişisel menfaatlere itibar edecek bir ilçe değildir. Vatandaşlarımız da bu girişimlere hiçbir zaman mahal vermemiş, bundan sonra da vermeyecektir.”

12 Eylül 2017 - GündemYorum yazarak Tanış Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tanış Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Günün MVP'si kim olur ?

YÜKLENİYOR